Oro temperatūrai smarkiai krentant, esant šaltam vėjui, ne tik žmogus, bet ir gyvūnas gali sušalti. Augintinis, kuris gyvena šiltomis namų sąlygomis, nėra toks nejautrus šalčiui kaip laukiniai gyvūnai, todėl natūralu, kad naminius gyvūnus šeimininkai stengiasi „aprengti“ ar kitaip apsaugoti vesdami į lauką. Štai keletas patarimų, kaip saugoti savo draugą esant dideliems šalčiams:
  • Jautriausios ir greičiausiai sušąlančios yra augintinio letenos, ausys. Jei turite naminę katę, kuri kada panorėjusi eina į lauką, geriau šaltu oru jos neleisti, tačiau padėti papildomą dėžutę, tai aktualu esant itin dideliems šalčiams.
  • Šunis, kurių trumpas kailis, geriausiai aprengti, patikrinti jų letenas, ar neskilinėja, nekraujuoja. Žiemą daug vedžiojant augintinį miesto gatvėmis, galima dažniau jį nuprausti, nes gatvėse esantys nešvarumai, – tokie kaip langų plovimo skystis, druskos, nusėda ant šuns kailio, kurį jis laižo prausdamasis, taigi chemikalai gali patekti į jo organizmą.
  • Esant dideliems šalčiams, negalima palikti gyvūnų uždarytų mašinoje ilgesniam laikui, geriau vedžioti jį ant trumpo pavadėlio, nepaleisti nuo pavadėlio.
  • Žiemai būtinos atsargos. Žiemos metu gyvūnas turi su maistu gauti papildomų riebalų, todėl galima padidinti paros maisto normą, kad atsirastų papildoma apsauga, gyvūnas įgytų šiek tiek daugiau riebalinio sluoksnio žiemai.

Straipsnis parengtas remiantis moksline literatūra ir konsultuojantis su veterinarijos gydytojais-chirurgais

Veterinaras.lt 

Protected by Copyscape

%d bloggers like this: