Maži šuniukai ar kačiukai dažniau suminkština mūsų širdis, jų meilumas ir vaikiškos akytės dažniau yra priežastis, dėl kurios žmonės ryžtasi priglausti augintinį, suteikti jam namus. Visgi, kodėl gi nepasvarsčius priglausti vyresnio amžiaus gyvūno, juk jis taip pat gali būti puikus draugas ir suteikti šeimininkui džiaugsmo, jo amžiui būdingais privalumais. Kodėl verta suteikti namus be šeimininkų likusiam ne jaunam šuniukui ar katei? Pasvarstykime privalumus.

Pirmiausia, nors priešingai populiariai nuomonei, vyresnius gyvūnus lengva treniruoti. Jie labiau sugeba sukoncentruoti dėmesį nei jauni gyvūnai, todėl daugelį triukų gali perprasti žymiai greičiau. Beje, galbūt jis jau mokės kai kurias komandas, nes ankstesni šeimininkai jį bus išmokę, o tai ne tik suteiks džiaugsmo, bet ir išsaugos švarius namus!

Priglausdamas suaugusį gyvūną šeimininkas jau gali aiškiai įvertinti jo charakterį, judrumą, priežiūros poreikius, sveikatos būklę. Jam nėra būtinas nuolatinis dėmesys, skirtingai nei mažam šuniukui ar kačiukui, jis pats susiranda namuose savo maistą, savo vietą.

Nors ir vyresniame amžiuje gyvūnui būtinas fizinis krūvis, pasivaikščiojimas, skirtingai nei jauni augintiniai, jis bus linkęs snausti ar ramiai ilsėtis, jei būsite užsiėmę ir nereikalaus jūsų dėmesio.

Vyresnio amžiaus gyvūnas labiau prisitaiko prie šeimininko aplinkos, yra savarankiškas, ir jei prieš tai niekuomet neturėjote gyvūno, tai būtų puiki proga pritaikyti savo buitį ir dienotvarkę prie naujo gyventojo, nes jis nereikalauja tiek daug šeimininko įsipareigojimų kaip jaunikliai gyvūnai.

Vyresnis amžius atneša išmintį ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Taip, kaip su patirtimi išmintingas tampa žmogus, taip ir gyvūnai – vyresniame amžiuje jie labiau linkę įvertinti tai, ką turi, jūsų meilę ir dėmesį. Auksiniai gyvūno metai – tai dar didesnio prieraišumo ir draugystės išraiška jums, tad iš tiesų galite tikėtis itin gražių santykių su ištikimu ir išmintingu draugu. Į mintį atėjo liūdna Jono Biliūno pasaka „Brisiaus galas“, kur, kaip prisimenu, senutėlis šuo, net tą liūdną akimirką, vieno tenori – palaižyti kojas savo šeimininkui! Juk tiek daug žmogus gali mokytis iš gyvūno, o svarbiausia – ištikimybės ir besąlygiškos meilės.

Kaip parengti vietą namuose naujajam šeimos nariui?

Svarbiausia – patogi vieta miegui. Jei šuo ar katytė – suaugęs gyvūnas, tai bus vieta, kur jis praleis didžiąją dalį savo laiko. Tam puikiai tinka net kelios vietos namuose, iš kurių jis galės jus stebėti ramiai snausdamas. Gyvūnui dažnai svarbus šeimininko kvapas, tad, jei turite kokį seną megztinį, kodėl nepadovanojus jo savo draugui, jis mielai ant jo miegos. Dažnai šunys net savavališkai pasiima mūsų numestus daiktus ir pasidaro sau iš jų jaukią vietą pasnausti, ir taip jie jaučiasi arčiau savo šeimininko!

Suaugusiam gyvūnui būtina peržiūrėti maisto racioną, tinkamas liesesnis maistas, galima pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, kokie tinkami vitaminai pagražintų jo kailį ar palengvintų senatvėje prasidėjusius negalavimus.

Straipsnis parengtas remiantis moksline literatūra ir konsultuojantis su veterinarijos gydytojais-chirurgais

Veterinaras.lt 

Protected by Copyscape

%d bloggers like this: