Ilgaplaukių kačių šeimininkai žino šią problemą: besilaižydama katė priryja kailiuko plaukų, o plaukai virškinimo trakte gali lemti katės blogą savijautą ir nepatogumus. Net jei katė dažnai šukuojama ir jos kailiukui skiriama priežiūra, virškinimo trakto sutrikimų visgi gali pasitaikyti, tad kaip sumažinti kailio kiekį, patenkantį į katės organizmą?

Šiurkštus katės liežuvis turi mikroskopinius spenelius, kurie, tarsi mažos šukos, purena kailį, padeda pašalinti negyvus plaukus, jei plaukai patenka ant liežuvio, dažniausiai, katė juos praryja. Dauguma šių plaukų, netgi patekę į skrandį ar žarnas, lengvai pasišalina, tačiau, kai kuriais atvejais, virškinimas gali sutrikti, nes žarnose susiformuoja plaukų kamuolys, kuris sukelia žarnyno nepraeinamumą ar vėmimą. Vėmimas yra natūrali organizmo reakcija, tad jei katė išvemia, nors šeimininkui nemalonu, tačiau, augintinio sveikata pasitaiso.

Šie sveikatos sutrikimai, kaip minėjome, dažnesni ilgaplaukėms veislinėms katėms – persų veislės, Meino meškėnų veislių katėms. Vėmimas, plaukų sankaupos gali dažniau pasitaikyti katės šėrimosi periodu. Pastebėsite, kad vėmimas kailio plaukais beveik nepasitaiko jaunoms katėms, kačiukams. Taip yra dėl to, kad augdamos katės įgyja daugiau įgūdžių, pradeda vis uoliau prižiūrėti savo kailiuką, tad ir plaukų praryja daugiau, o tai šeimininkams dažnai kelia papildomų rūpesčių tvarkant namus ir besirūpinant higiena namuose.

Vemdamos kailio plaukais katės paprastai springsta, skleidžia garsus, tai ne visuomet malonu, tačiau šis natūralus procesas svarbus jų sveikatai. Jei pastebite, kad katė skleisdama neįprastus garsus, bandydama vemti negali pašalinti plaukų pertekliaus, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Ši būklė gali sukelti virškinimo trakto nepraeinamumą, kuris pavojingas gyvybei. Atkreipkite dėmesį į šiuos požymius, jei įtariate panašius katės sveikatos sutrikimus:

  • Apetito stoka
  • Vangumas
  • Vidurių užkietėjimas
  • Viduriavimas.

Kaip apsaugoti katę nuo plaukų sankaupų virškinimo trakte? 

Pirmiausia rekomenduojama reguliari kailio priežiūra. Bent kelis kartus per savaitę ir dažniau pašukuojamas kailiukas sumažina plaukų kiekį, kurį katė praryja kasdien laižydama kailį. Kailio šukavimas, jei augintinė mėgsta, gali būti ir puiki priemonė sustiprinti ryšį su gyvūnu.

Galite rinktis specialų maistą katėms, kuris sudėtyje turi medžiagų, padedančių šalinti plaukus iš organizmo (maistas su specialia formule „Hairball“ skirtas ilgaplaukėms katėms). Kokybiškas maistas taip pat minimalizuoja šėrimosi procesus, sustiprina kailį, jis pasidaro sveikesnis, blizga.

Vet. gydytojas gali rekomenduoti specialius preparatus ypatingiems atvejams, kurie pašalina plaukus iš katės virškinimo trakto.

Straipsnis parengtas remiantis moksline literatūra ir konsultuojantis su veterinarijos gydytojais-chirurgais

Veterinaras.lt 

Protected by Copyscape

%d bloggers like this: