Šunų ir kačių letenų pagalvėlės atlieka net kelias funkcijas,- jų dėka gyvūnas gali vaikščioti, jos taip pat apsaugo sąnarius, kaulus, sudarydamos amortizaciją, apsaugo letenas nuo karščio, šalčio bei aštrių paviršių. Kaip šeimininkai galėtų apsaugoti savo gyvūno pėdutes nuo sužalojimų, šlubavimų? Aptarsime keletą priemonių.

Šunų nagų priežiūra

Atkreipkite dėmesį į savo šuniuko nagus. Jei jam vaikštant jie smarkiai liečia žemę, reikėtų atkreipti dėmesį, ar nagai nėra per ilgi. Vaikštant šuniuko nagai neturi smarkiai liesti žemės, ilgus nagus būtina karpyti, kadangi jie trukdo vaikščioti, gali skilti, nulūžti, – tai šuniukui būna skausminga.

Augintinio švara ir higiena

Po pasivaikščiojimų su šuniuku rekomenduotina prausiant patikrinti letenėles – ar tarp pagalvėlių nėra įstrigusių akmenų, stiklo šukių, kitų daiktų, purvo.

Ar šuns letenos nesausėja?

Letenų pagalvėlės gali imti skilinėti, sausėti. Vet. gydytojas gali rekomenduoti specialiai letenų priežiūrai skirtas drėkinamąsias priemones. Nepatartina naudoti žmonėms skirtų drėkinimo priemonių, pernelyg intensyvus drėkinimas gali per smarkiai suminkštinti letenėles, o tai didina traumų tikimybę.

Neskubinkite šuniuko, kuriam skauda letenas

Jei šuniuko letenos suskilusios ar sausos, jis gali jausti nemalonų jausmą, jautrumą, pasivaikščiojimų ar bėgiojimų parke metu neskubinkite augintinio, leiskite jam pasirinkti tempą, kol pėdos apsipras.

Pirmoji pagalba žaizdotoms šunų letenoms

Letenas šunys susižeidžia gana retai, tačiau pasitaikius traumoms, pastebėjus, kad pagalvėlės kraujuoja ar yra pradurtos, vertėtų plauti antibakteriniu muilu, stebėti žaizdą, matant didesnį įpjovimą, vertėtų parodyti vet. gydytojui.

Vasarą šunų letenoms pavojingas įkaitęs asfaltas

Prisiminkite, kad ne tik jums karšta ant įkaitusio asfalto ar karšto paplūdimio smėlio. Stenkitės nevesti gyvūno ten, kur jaučiate didelį karštį.

Letenų apsauga žiemą

Žiemą nuo oro temperatūrų svyravimų kenčia ne tik mūsų, bet ir gyvūnų oda. Didelis šaltis, gatvėse pilami chemikalai, gali pažeisti gyvūno letenų pagalvėles, jos gali skilinėti, skaudėti. Šuo skaudančias letenas laižo, prausiasi, todėl jei jų gerai nenuprausime, didelis kiekis chemikalų pateks į šuniuko organizmą. Druska ir cheminiai ledo tirpikliai sukelia opas, pūsles, infekciją ant pažeistų letenėlių. Todėl būtina kruopščiai plauti letenas po kiekvieno pasivaikščiojimo šiltu vandeniu su muilu ar specialiu šampūnu. Taip pat galite naudoti vazeliną, kuris yra puikus barjeras apsaugantis pėdutes nuo druskų.

Straipsnis parengtas remiantis moksline literatūra ir konsultuojantis su veterinarijos gydytojais-chirurgais

Veterinaras.lt 

Protected by Copyscape

%d bloggers like this: