Senamiesčio veterinarijos klinikoje Jūsų augintiniui:
Išduodame EU pasą kelionėms į užsienio šalis;
Registruojame augintinį Valstybinėje duomenų bazėje;
Implantuojame mikročipus.
Kodėl reikėtų mikročipuoti savo augintinį klausia kiekvienas šeimininkas. Šiai procedūrai būtinas planuojamas vizitas į veterinarijos kliniką, tad kas yra mikročipas ir kokią naudą jis teikia jums ir jūsų augintiniui?
Mikročipai po oda gali būti implantuojami daugeliui gyvūnų , – katėms, šunims, arkliams, netgi paukščiams ir vėžliams. Tai ryžio dydžio prietaisas, kiekvienas turintis unikalų numerį, nuskaitomą skeneriu. Mikročipų numeriai laikomi specialiose duomenų bazėse, taigi mikročipas leidžia rinkti informaciją apie gyvūną, kurią jo savininkas yra pateikęs mikročipavimo dieną.
Gyvūno mikročipavimo privalumai – kelionių metu, nelaimingų atsitikimų bei dingimo atvejais
Pagrindinė nauda – augintiniui pabėgus, pasiklydus. Mikročipą turintis augintinis bus lengvai identifikuojamas nuskanavus jo mikročipą, padės rasti informaciją apie jo savininką. Implantuotas mikročipas paprastai nemigruoja, lengvai randamas ir skenuojamas skeneriu. Lankantis veterinarijos klinikoje ir reguliariai tikrinant augintinio sveikatą, tai įprasta ir greita procedūra, – veterinarijos gydytojas specialiu prietaisu implantuoja mikročipą tarp augintinio menčių.
Su savo šeimininku keliaujantys augintiniai mikročipuojami privalomai, išduodamas augintinio pasas, leidžiantis vežtis augintinį į keliones po pasaulio šalis. Kelionės metu mikročipas skenuojamas keletą kartų, keliauti su šeimininkais gali tik mikročipuoti gyvūnai.
Aktualus klausimas – mikročipuoto augintinio draudimas
Šeimininkams, planuojantiems drausti savo augintinius Gyvūnų draudimu taip pat reikia mikročipuoti savo augintinį. Turėdamas sveikatos draudimą ir mikročipą augintinis apsaugomas nelaimingų atsitikimų, traumų atvejais, vagystės atvejais, tad kiekvienam atsakingam šeimininkui visuomet aktualūs mikročipavimo ir augintinio draudimo klausimai.
Veterinaras.lt