Senamiesčio veterinarijos klinikoje apsilankė mūsų mylima Bobteilo veislės klientė Bela, kuriai mūsų veterinarijos klinikos gydytoja Laura atliko dantų higieną. 

Ant dantų paviršiaus po valgio susikaupia apnašų sluoksnis. Šis sluoksnis kontaktuoja su gyvūno seilėse esančias mineralais ir pradeda kietėti. Sukuriama palanki terpė daugintis ir prilipti bakterijoms burnos ertmėje. Besiformuojantys šiurkštūs, porėti dantų akmenys ir bakterijos sukelia dantenų uždegimą- gingivitą ir stomatitą. Toliau neatliekant laiku dantų higienos, akmenys stumia dantenų linija tolyn atverdami dantų šaknis. Dantys tampa jautrūs, skausmingi, augintiniui sunkiau paimti maistą, jį suvalgyti. O bakterijos, patekusios į kraujo sistemą, sukelia ūmius organų (pvz. širdies, inkstų) funkcijos sutrikimus.

Pagrindiniai simptomai susiję su dantų apnašomis/akmenimis:

● Blogas burnos kvapas.

● Ant dantų paviršiaus matomos geltonai rudos spalvos apnašos.

● Patinusios, paraudusios dantenos.

● Pasikeitę mitybos įpročiai- dažniau valgo viena puse, nepilnai kramto sausą maistą, neturi apetito, trina snukio sritį.

● Dažnas seilėtekis.

Gydytoja rekomenduoja reguliariai apžiūrėti savo mylimų augintinių dantis, pastebėjus augintinio dantų apnašas, akmenis, simptomus kreiptis į Senamiesčio veterinarijos kliniką dėl dantų higienos atlikimo. O mūsų klientė Bela džiaugiasi savo sveikais dantukais ir Holivudine šypsena.

Straipsnio autorė: Vet. Gydytoja Laura Litvinaitė

%d bloggers like this: