Išsamūs kraujo tyrimai suteikia labai svarbią informaciją apie jūsų augintinio sveikatos būklę. Dažniausiai veterinarinėje praktikoje atliekami morfologiniai ir biocheminiai kraujo tyrimai.

Morfologinis kraujo tyrimas.

Šis tyrimas pateikia spektrą parametrų, suteikiančių informaciją apie visus kraujo forminius elementus ( eritrocitus, leukocitus, trombocitus). Pagrindinis privalumas- padeda veterinarijos gydytojui įvertinti ir atrinkti skirtingas patologijas. Morfologinio kraujo tyrimo metu nustatomi šie pagrindiniai kraujo parametrai:

WBC -leukocitai. 

LYM- T/B limfocitai.

MON- monocitai.

GRA- granuliocitai.

RBC- eritrocitai.

HGB- hemoglobinas. 

HCT- hematokritas.

MCV- vid.eritrocitų tūris.

MCH- vid. eritrocitų hemoglobinas.

MCHC- vidutinė hemoglobino koncentracija eritrocite.

RDW- eritrocitų pasiskirstymas pagal dydį.

PLT- trombocitai.

MPV- vid. trombocitų tūris.

PCT-  trombokritas.

PDW- trombocitų pasiskirstymo plotis.

Biocheminis kraujo tyrimas

Šis tyrimas reikalingas tolimesnei ir išsamesnei ligos diagnostikai. Veterinarijos gydytojas įvertina konkrečių organų veiklą ir sutrikimus : pvz. inkstų, kepenų, kasos. Šiuo tyrimu fiksuojami šie parametrai:

BUN- šlapalas.

ALP- šarminė fosfatazė.

Tpro- bendras baltymo kiekis.

GPT(ALT)-  alanininė aminotransferazė.

AMY- amilazė.

Hormonų kiekiai.

Elektrolitų koncentracijas.

Kraujo tyrimai svarbūs ankstyvųjų ar lėtinių ligų diagnostikai, gydymui, atliekant chirurgines procedūras, norint profilaktiškai įsivertini gyvūno sveikatos būklę. Tai suteikia labai naudingos informacijos ne tik veterinarijos gydytojui, bet ir mylimų augintinių šeimininkams.

Jaunesniems gyvūnams rekomenduojama atlikti profilaktiškai išsamius kraujo tyrimus kartą į metus, o vyresnio amžiaus augintiniams (nuo 8 metų)- du kartus į metus.

Straipsnio autorė Vet. gyd. Laura Litvinaitė

Pacientė Gilė

Išsamūs kraujo, šlapimo, bakteriologiniai tyrimai, veterinarinė chirurgija, profilaktika (vakcinacijos, dantų higiena šunims ir katėms), mikročipavimas ir EU paso išdavimas bei konsultacijos! Pr-P 9-19 val., Š 9-18 val., S NEDIRBAME; K.Kalinausko g. 9, tel.: +370 699 61265

%d bloggers like this: