Iš žmonių pusės požiūris į šiuos graužikus yra nevienareikšmiškas, vieni žmonės nejaučia šiems gyvūnėliams sentimentų dėl jų išvaizdos ar savo įsitikinimų, o kiti renkasi dekoratyvinę žiurkę kaip naminį gyvūnėlį dėl jos aukšto intelekto lygio. Šis gyvūnas gali nuspėti šeimininko nuotaikas, nerodo agresijos žmogaus ir kitų augintinių atžvilgiu, mielai žaidžia su vaikais, pasiduoda dresūrai , išlaikymui nereikalauja daug vietos, yra visaėdis gyvūnas ir jo priežiūra yra visiškai nesudėtinga. Žinoma yra ir keli minusai – ta jų trumpaamžiškumas. Vidutinė žiurkės gyvenimo trukmė 2-3 metai. Laisvai laikant gyvūnas gali sugriaužti laidus, baldus. Jausdamas skausmą gali įkasti.

Sulaukusios 5 savaičių amžiaus jaunos žiurkutės sulaukia lytinės brandos nors fiziologiškai subręsta tik 8-10 mėn. amžiaus. Nereikia apie tai pamiršti jeigu nenorite susilaukti nepageidaujamų palikuonių. Žiurkės ruja vyksta kas 4-7 dienas, o neštumas trunka 21-23 d., o lizde galite rasti ir 10 žiurkiukų.

Jeigu visgi nusprendėte įsigyti šį intelektualų gyvūną žinokite, kad jo mitybos racionas turi būti įvairiapusiškas. Į žiurkės pašarą turi įeiti : grūdai, riešutai, džiovinti vaisiai, mėsa virta ir žalia, žuvis, virti kiaušiniai, varškė, sūris. Daržovės tinka beveik visos, vengti reikėtų baltagūžių kopūstų,ridikėlių, ropių, baklažanų. Griežtai negalima duoti vaisių ir kaulavaisių kauliukų bei migdolo riešutų. Reikėtų riboti žalumynus, neduoti rūgštynių ir rabarbarų stiebų.

Dekoratyvinės žiurkės kaip ir žmonės serga visokiomis infekcinėmis ligomis, pirmi jų blogos savijautos požymiai yra vangumas, išskyros iš akių ir nosies, apetito netekimas, pasišiaušęs kailiukas. Žiurkes puola ir blusos, niežinės erkutės, jos gali sirgti ir odos grybelinėmis ligomis. Šeimininkai pastebėję pirmus ligos simptomus nedelsiant turėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją kur gyvūnui bus suteikta būtinoji pagalba.

Visais gydymo ir gyvūnų priežiūros klausimais kreipkitės į SENAMIESČIO VETERINARIJOS GYDYKLĄ esančią adresu Kalinausko g. 9 Vilniuje, būtina išankstinė registracija tel.+370 69961265

Straipsnį paruošė veterinarijos gydytoja Aušra Dagelienė

%d bloggers like this: