logo veter

Šeimininko sprendimas kastruoti ar sterilizuoti savo augintinį itin svarbus ir atsakingas žingsnis, rūpinantis savo šuniuko ar kačiuko sveikata.

Kalių sterilizacija beveik eliminuoja:

  • pieno liaukų vėžio riziką,
  • gimdos vėžio riziką.

Patinams kastracija sumažina:

  • prostatos vėžio,
  • sėklidžių vėžio riziką,
  • šlapimo takų ir inkstų ligų riziką.

Gijimas po sterilizacijos vyksta apie 10-14 dienų, taigi šiuo laikotarpiu šeimininko atsakomybėje žaizdos priežiūra, ramūs pasivaikščiojimai, o, reikalui esant, ir papildomos konsultacijos su vet. gydytoju ar vaistų injekcijos. Procedūra baigiasi siūlų išėmimu po 10-14 dienų ir galutine apžiūra pas operavusį veterinarą.

Sterilizacija ir kastracija rekomenduojama kuo ankstyvesniame augintinio amžiuje, kol dar neprasidėjęs lytinis brendimas, ruja. Pirmosios rujos laukti tikrai nereikia. Lytiškai bręstant keičiasi gyvūno elgesys, poreikiai, keičiasi hormonų pusiausvyra organizme, tad atliekant šias procedūras prieš prasidedant lytiniam brendimui, tausojama gyvūno sveikata.

Kastracija – tai sėklidžių pašalinimas per prapjautą mašnelę. Po jų išėmimo pjūvis yra užsiūnamas, o mašnelė nėra šalinima, su laiku ji susitraukia. Tą pačią dieną šuo/katinas yra išleidžiamas namo jam suleidus skausmo kontrolės vaistų. Daugumą šunų/katinų kitą dieną nori tęsti savo įprastą rutiną, tačiau turi būti stebimi šeimininkų, kol žaizda visiškai sugyja.

Operacija trunka apie 30 minučių, augintinis prabunda po valandos. Tik prabudęs gali vemti, neėsti iki 3 dienų po operacijos, tačiau taip būna retai. Katinus šeimininkai išsineša narvelyje. Keturkojis pacientas būna prabudęs, atsigavęs po procedūros.