logo veter

Jei šeimininkas pastebi, kad pasivaikščiojimas su savo augintiniu prailgo ir šuo negali greitai nusišlapinti, tuomet jam reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos aspektus: jei šuo bando šlapintis, tačiau išteka vos keli lašeliai arba apskritai nepavyksta pasišlapinti, – nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Senamiesčio veterinarijos klinikoje veterinarijos chirurgai turi ilgametę urologinių šunų susirgimų gydymo praktiką. Šlapimo pūslės akmenligė gydoma atsižvelgiant į tai, kurioje šlapimo takų vietoje randama akmenų ar kristalų, – pagal tai skiriami vaistai, atliekama chirurginė procedūra ir koreguojama augintinio mityba.

Prostatos padidėjimą ir šlapinimosi sutrikimus šunims paprastai sukelia augliai, cistos, nekastruotiems patinams – hormonų pokyčiai bei infekcijos. Pagrindiniai simptomai: kraujas šlapime, dažnas šlapinimasis ir nedidelis šlapimo kiekis šlapinantis. Prostatos ligų gydymą veterinarijos gydytojas skiria pagal ligos priežastį – infekcijos gydomos antibiotikais, kai kuriais atvejais taikomos chirurginės procedūros, šlapimo nuleidimas, kateterizavimas.

Prostatos funkcijos sutrikimus lemia ir gyvūno įgimtos lytinių organų ypatybės, traumos ar persirgtos ligos. Nekastruoti patinai dažniau serga prostatos ligomis, tad sveikatos sutrikimus lemia ir vėlyva kastracija.